Як правильно обрати гібрид соняшника?

Ще недавно соняшник був широко розповсюджений лише в степовій зоні. Проте, часи змінюються і тепер все більше аграріїв зупиняють свій вибір на соняшнику. Що спричинило такі тенденції? По-перше, прибутковість, по-друге, зміна клімату, яка дозволяє вирощувати соняхи тепер в північних і західних областях.


Проте, разом з розширенням посівних площ соняшників, поширюються і захворювання, які притаманні для цієї культури. Тому, експерти радять відповідально віднестись до процесу обрання гібриду, правильно оцінювати потенціал та проблеми кожної посівної площі, аби мінімізувати ризики і гібрид був максимально продуктивний в умовах обраного поля. Однозначно, для того щоб отримати гарний урожай необхідно обрати якісне насіння. Ніхто не забуває старе правило - "що посієш, те й пожнеш". ПП Агроспецпроект реалізує високоякісне насіння вже більше 15 років і є лідером цієї сфери в Україні.

Важлива умова, якої треба дотримуватись при посіві соняшника - обирайте 2-3 вида гібридів. Навіть якщо Ваші поля знаходяться в одній кліматичній зоні, це не означає , що умови на них однакові. Може бути різна вологість грунту, рівень родючості тощо. Обравши декілька видів гібридів перспектива гарного врожаю збільшується в рази.

Дізнавшись всі тонкощі, переходимо безпосередньо до характеристик, за якими треба обирати гібрид.

1. Інтенсивність гібриду.

Насіння може бути інтенсивного, помірно-інтенсивного, помірно-екстенсивного типу. Найважливішим тут є те, що інтенсивні типи дають більшу врожайність, але швидко виснажують землю, з екстенсивними навпаки, менша врожайність, довше виснажують землю. Необхідно правильно підібрати технологію вирощування, адже використовуючи екстенсивну технологію для інтенсивного гібриду, гарного врожаю Ви не отримаєте.

2. Група стиглості.

Тут аграрій повинен вирахувати чи вистачить в його регіоні потрібних температур для того, щоб соняшники достигли. Також, це необхідно знати для того, щоб продуктивно використовувати своє поле зібравши соняхи та посадивши наступну культуру.

3. Стійкість до вовчка.

Слово "вовчак" лякає кожного фермера, адже залежно від його розповсюдження, він може знищити від 5 до 90% врожаю соняшника. Експерти рекомендують обирати гібриди, що є стійкими до цього захворювання.Це найбільш загальні критерії вибору гібриду. Кожен господар має врахувати всі тонкощі щоб отримати гарний урожай і зберегти поле в належному стані. Детальнішу консультацію Ви можете отримати зателефонувавши до спецалістів з компанії Агроспецпроект. Ця компанія вже 15 років на ринку сільгоспродукції і є однієї з лідерів в сфері насіння. Серед їхнього асортименту є українське насіння, а також насіння французької селекції - соняшник Жалон, Бенето, Лейла. Все насіння високої якості та доступне кожному аграрію. Консультанти з радістю допоможуть Вам обрати правильну технологію та методи вирощування, аби Ваш урожай Вас порадував.